Rules Essentials (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Save
nl: Opslaan

en: Schedule
nl: Inplannen

en: Path
nl: Pad

en: Event
nl: Evenement

en: Component
nl: Besturingselement

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Add condition
nl: Voorwaarde toevoegen

en: Add action
nl: Actie toevoegen

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: System
nl: Systeem

en: Events
nl: Evenementen

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Rules
nl: Regels

en: Negate
nl: Voorwaarde omkeren

en: User has been blocked
nl: Gebruiker werd geblokkeerd

en: User has been unblocked
nl: Gebruiker werd gedeblokkeerd

en: Identifier
nl: Identificatiemiddel

en: Rule
nl: Regel

en: List position
nl: Lijstpositie

en: Status report
nl: Statusrapportage

en: Rules Scheduler
nl: Rules-planner

en: Add event
nl: Gebeurtenis toevoegen

en: Machine name: @name
nl: Systeemnaam: @name

en: - Choose -
nl: - Kiezen -

en: Reload form
nl: Formulier herladen

en: Create media
nl: Media toevoegen

en: Matching text
nl: Overeenkomende tekst

en: Event name
nl: Evenementnaam

[ctx: Plural]
en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

[ctx: Plural]
en: Enabled
nl: Ingeschakeld
