Rules Essentials (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (30 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: Save
ro: Salvare

en: Path
ro: Cale

en: Component
ro: Componentă

en: Continue
ro: Continuare

en: Filter
ro: Filtru

en: Add condition
ro: Adaugă condiție

en: Add action
ro: Adaugă acţiune

en: Conditions
ro: Condiții

en: System
ro: Sistem

en: Events
ro: Evenimente

en: Clone
ro: Clonare

en: Threshold
ro: Prag

en: Rules
ro: Reguli

en: Negate
ro: Neagă

en: Identifier
ro: Identificator

en: List position
ro: Poziţie în listă

en: Status report
ro: Raport de situație

en: Machine name: @name
ro: Nume mașină: @name

en: Reload form
ro: Reîncarcă forma

en: Create media
ro: Creați media

[ctx: Plural]
en: Disabled
ro: Dezactivat

[ctx: Plural]
en: Enabled
ro: Activat
