Rules Essentials (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (34 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: Save
sv: Spara

en: Schedule
sv: Schemaläggning

en: Path
sv: Sökväg

en: Event
sv: Händelse

en: Component
sv: Komponent

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Filter
sv: Filtrera

en: Add condition
sv: Lägg till villkor

en: Add action
sv: Lägg till åtgärd

en: Conditions
sv: Villkor

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Clone
sv: Klona

en: Threshold
sv: Tröskelvärde

en: Rules
sv: Regler

en: Negate
sv: Negera

en: User has been blocked
sv: Användaren har blockerats

en: User has been unblocked
sv: Användarens blockering har hävts

en: Identifier
sv: Identifierare

en: List position
sv: Listposition

en: Status report
sv: Statusrapport

en: Machine name: @name
sv: Maskinläsbart namn: @name

en: - Choose -
sv: - Välj -

en: Create media
sv: Skapa media

en: Event name
sv: Namn på händelse

[ctx: Plural]
en: Disabled
sv: Ej aktiverade

[ctx: Plural]
en: Enabled
sv: Aktiverade
