Rules Essentials (8.x-1.0) - en to te translation catalogue (13 entries)

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Type
te: రకం

en: Actions
te: చర్యలు

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Description
te: వివరణ

en: Edit
te: మార్చు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Continue
te: కొనసాగించు

en: Filter
te: వడపోయి

en: System
te: వ్యవస్థ

en: Status report
te: పరిస్ధితి నివేదిక
