Tracardi (1.0.2) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Enabled
id: Aktif

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Preview
id: Pratinjau

en: Events
id: Acara

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Apply
id: Terapkan

en: Plugins
id: Plugin

en: Personalization
id: Personalisasi
