Trace Mail Log (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Subject
fr: Objet

en: Download
fr: Téléchargement

en: Display settings
fr: Paramètres d'affichage

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Export
fr: Exporter

en: Summary
fr: Résumé

en: View
fr: Voir

en: Event
fr: Évènement

en: Mail
fr: Courriel

en: Error
fr: Erreur

en: To:
fr: À

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Filter
fr: Filtrer

en: Success
fr: Succès

en: Recipient
fr: Destinataire

en: Sent
fr: Envoyé

en: Queued
fr: En file d'attente

en: Pending
fr: En attente

en: Show
fr: Afficher

en: Subject:
fr: Sujet :

en: Failed
fr: Échec

en: failed
fr: échoué

en: Addresses
fr: Adresses

en: Date:
fr: Date :

en: Sending
fr: Envoi en cours

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: - Any -
fr: - Tout -

en: Event Type
fr: Type de l'Évènement

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: sent
fr: envoyé

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
fr: Impossible d'envoyer le courriel. Contacter l'administrateur du site si le problème persiste.
