Trace Mail Log (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Download
it: Scarica

en: Date
it: Data

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Export
it: Esporta

en: Summary
it: Sommario

en: View
it: Visualizza

en: Event
it: Evento

en: Error
it: Errore

en: To:
it: A:

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Filter
it: Filtra

en: Success
it: Riuscito

en: N/A
it: N/D

en: Code
it: Codice

en: Recipient
it: Destinatario

en: Sent
it: Inviato

en: Queued
it: Accodato

en: Pending
it: In sospeso

en: Show
it: Mostra

en: Subject:
it: Oggetto:

en: Failed
it: Non riuscito

en: Addresses
it: Indirizzi

en: Date:
it: Data:

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Unable to send email. Contact the site administrator if the problem persists.
it: Impossibile mandare email. Contatta l'amministratore del sito se il problema persiste.
