Track Usages (1.0.0-alpha6) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Active
pt: Ativo

en: Configurations
pt: Configurações

en: Warning message
pt: Mensagem de aviso

en: Queue
pt: Fila

en: Bundle
pt: Pacote

en: Block Content
pt: Conteúdo do Bloco

en: Block field
pt: Campo de bloco

en: Link field
pt: Campo de ligação

en: Entity reference
pt: Referência de entidade

en: Entity types
pt: Tipos de entidades

en: Plugin ID
pt: ID do plugin
