Track Usages (1.0.0-alpha5) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Active
de: Aktiv

en: Comment
de: Kommentar

en: Configurations
de: Konfigurationen

en: Queue
de: Warteschlange

en: Bundle
de: Subtyp

en: Block Content
de: Blockinhalt

en: New configuration
de: Neue Konfiguration

en: Block field
de: Blockfeld

en: Link field
de: Linkfeld

en: Module settings
de: Modul-Einstellungen

en: Batch
de: Stapel

en: Entity reference
de: Entitätsreferenzierung

en: Entity types
de: Entitätstypen

en: Dynamic entity reference
de: Dynamische Entitätsreferenz

en: Plugin ID
de: Plugin-ID

en: Source entity types
de: Quellentitätstypen

en: Target entity types
de: Zielentitätstypen

en: HTML links
de: HTML-Links

en: Layout builder
de: Layout-Builder
