Trance (8.x-1.0) - en to am translation catalogue (18 entries)

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: List
am: ዝርዝር

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Help
am: እርዳታ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Custom
am: ብጁ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: Revision information
am: የክለሳ መረጃ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
