Trance (8.x-1.0) - en to be translation catalogue (39 entries)

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: List
be: Спіс

en: Description
be: Апісанне

en: Explanation or submission guidelines
be: Тлумачэнні ці інструкцыі, што тычацца дасылкі матэрыялаў

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Help
be: Дапамога

en: View
be: Праглядзець

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Created
be: Створана

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Revision ID
be: ID версіі

en: Revisions
be: Версіі

en: Authored by
be: Аўтар:

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Revisions for %title
be: Версіі %title

en: Revision
be: Версія

en: @type: deleted %title.
be: @type: выдалены %title.

en: Revision of %title from %date
be: Вэрсыя %title ад %date

en: Language code
be: Код мовы

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце вярнуцца да версіі ад %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць версію ад %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
be: @type: выдалены %title з версіі %revision.

en: Machine name
be: Машынная назва

en: About
be: Аб

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Publishing status
be: Статус публікацыі

en: Copy of the revision from %date.
be: Дуплікат версіі з %date.

en: Revert to earlier revision
be: Зварот да больш ранняй версіі

en: Delete earlier revision
be: Выдаліць ранейшую версію

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Briefly describe the changes you have made.
be: Сцісла апішыце дададзеные змены.

en: The time that the current revision was created.
be: Час калі бягучая версія была створаная.

en: The user ID of the author of the current revision.
be: Ідэнтыфікатар аўтара бягучай версіі.
