Trance (8.x-1.0) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Explanation or submission guidelines
bn: ব্যাখা বা জমাদান সংক্রান্ত নির্দেশাবলী

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Help
bn: সহায়তা

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Create @name
bn: @name তৈরি করুন
