Trance (8.x-1.0) - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Explanation or submission guidelines
is: Útskýring eða leiðbeiningar um innsetningu

en: Edit
is: Breyta

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Help
is: Hjálp

en: View
is: Skoða

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: About
is: Um

en: Create @name
is: Stofna @name

en: Revision information
is: Upplýsingar um útgáfur

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
