Trance (8.x-1.0) - en to jv translation catalogue (33 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: List
jv: Daftar

en: Description
jv: Katrangan

en: Explanation or submission guidelines
jv: Katrangan utāwā petunjuk pengiriman

en: Edit
jv: Sunting

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Help
jv: Pitulungan

en: View
jv: Tampilan

en: Created
jv: Digawé

en: Custom
jv: Kostum

en: Revision ID
jv: ID revisi

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Revert
jv: Baléknā

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: @type: deleted %title.
jv: @type: dibusak %title.

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Revert to earlier revision
jv: Baléknā nang revisi terakhir

en: Delete earlier revision
jv: Busak revisi terakhir

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi
