Trance (8.x-1.1) - en to cs translation catalogue (44 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: Explanation or submission guidelines
cs: Vysvětlení nebo rady pro odeslání příspěvku

en: Edit
cs: Upravit

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Help
cs: Nápověda

en: View
cs: Zobrazit

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Custom
cs: Vlastní

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Revisions
cs: Revize

en: Authored by
cs: Autor

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
cs: @type: smazána revize %title %revision.

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Create @name
cs: Vytvořit @name

en: Revision information
cs: Informace o revizi

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: Revert to earlier revision
cs: Vrátit se k předchozí revizi

en: Delete earlier revision
cs: Smazat předchozí revizi

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Briefly describe the changes you have made.
cs: Stručně popsat provedené změny.

en: Revision timestamp
cs: Časové razítko revize

en: The time that the current revision was created.
cs: Čas vytvoření aktuální revize.

en: Revision user ID
cs: ID autora revize

en: The user ID of the author of the current revision.
cs: Uživatelské ID autora aktuální revize.

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label
