Trance (8.x-1.1) - en to gl translation catalogue (41 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Type
gl: Tipo

en: List
gl: Lista

en: Description
gl: Descrición

en: Explanation or submission guidelines
gl: Explicación ou directrices de publicación

en: Edit
gl: Editar

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Help
gl: Axuda

en: View
gl: Ver

en: Created
gl: Creado

en: Custom
gl: Personalizado

en: Revision ID
gl: ID da revisión

en: Revisions
gl: Revisión

en: Authored by
gl: Creado por

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Revert
gl: Volver

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: @type: deleted %title.
gl: @type: eliminado %title.

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
gl: @type: borrouse a revisión %revision de %title.

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Create @name
gl: Crear @name

en: Revision information
gl: Información da revisión

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Revert to earlier revision
gl: Volver á revisión anterior

en: Delete earlier revision
gl: Eliminar a revisión anterior

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Revision log message
gl: Mensaxe do historial de revisións

en: Briefly describe the changes you have made.
gl: Describa brevemente os cambios que realizou.

en: Revision timestamp
gl: Timestamp da revisión

en: The time that the current revision was created.
gl: Momento no que a revisión actual foi creada.

en: The user ID of the author of the current revision.
gl: O ID do usuario autor da revisión actual.
