Trance (8.x-1.1) - en to hr translation catalogue (35 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Description
hr: Opis

en: Explanation or submission guidelines
hr: Upute za dodavanje sadržaja

en: Edit
hr: Uredi

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Help
hr: Pomoć

en: View
hr: Pregled

en: Created
hr: Stvoreno

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Revision ID
hr: ID revizije

en: Revisions
hr: Revizije

en: Authored by
hr: Autor

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Revert
hr: Vrati

en: Revisions for %title
hr: Revizija za %title

en: Revision
hr: Revizija

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Revision of %title from %date
hr: Revizija %title od %date

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja vratiti reviziju od %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
hr: @type: uklonjena %title revizija %revision.

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Create @name
hr: Stvori @name

en: Revision information
hr: Informacija o reviziji

en: Copy of the revision from %date.
hr: Kopija revizije od %date.

en: Revert to earlier revision
hr: Vraća na raniju reviziju

en: Delete earlier revision
hr: Ukloni raniju reviziju

en: Revision log message
hr: Poruka zapisnika revizije
