Trance (8.x-1.1) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Explanation or submission guidelines
ar: الشرح أو توجيهات الإرسال

en: Edit
ar: تحرير

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Help
ar: مساعدة

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Custom
ar: مخصّص

en: Revision ID
ar: معرف المراجعة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: تأكيد متأكد من حذف %name ؟

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: @type: deleted %title revision %revision.
ar: @type: تم حذف المراجعة %revision من %title.

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: Revision information
ar: معلومات المراجعة

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Revert to earlier revision
ar: استعد مراجعة سابقة

en: Delete earlier revision
ar: احذف مراجعة سابقة

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: The time that the current revision was created.
ar: الوقت الذي تم فيه إنشاء المراجعة الحالية.

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة.
