Trance (8.x-1.0) - en to eo translation catalogue (32 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: List
eo: Listo

en: Description
eo: Priskribo

en: Explanation or submission guidelines
eo: Klarigoj aŭ notoj pri submetado

en: Edit
eo: Redaktu

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Help
eo: Helpo

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: Custom
eo: Propra

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Revert
eo: Malfari

en: Revisions for %title
eo: Revizioj por %title

en: Revision
eo: Revizio

en: @type: deleted %title.
eo: @type: forigis %title.

en: Revision of %title from %date
eo: Revizio pri %title de %date

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas malfari al la revizio je %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: Create @name
eo: Verku @name

en: Revision information
eo: Reviziaj informoj

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: Revert to earlier revision
eo: Vi provis malfari al pli frua revizio.

en: Delete earlier revision
eo: Forigis pli fruan revizion.

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
