Trance (8.x-1.1) - en to mg translation catalogue (6 entries)

en: Delete
mg: Fafaina

en: Operations
mg: Hatao

en: Type
mg: Karazana

en: List
mg: Lisitra

en: Description
mg: Andinindininy

en: Help
mg: Fanampiana
