Trance (8.x-1.1) - en to oc translation catalogue (35 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Explanation or submission guidelines
oc: Explicacion o règlas de contribucion

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Help
oc: Ajuda

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Custom
oc: Personalizat

en: Revision ID
oc: Identificant (ID) de revision

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: @type: deleted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » - version '%revision' suprimida.

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Create @name
oc: Crear @name

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Revert to earlier revision
oc: Canvia a una revision anteriror

en: Delete earlier revision
oc: Suprimís una revision anterior

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
