Trance (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (48 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Explanation or submission guidelines
sv: Förklaring eller riktlinjer för inlägg

en: Edit
sv: Redigera

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Help
sv: Hjälp

en: View
sv: Visa

en: Created
sv: Skapad

en: Custom
sv: Anpassad

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Revisions
sv: Versioner

en: Authored by
sv: Författad av

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Language code
sv: Språkkod

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
sv: @type: raderade version %revision av %title.

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Create @name
sv: Skapa @name

en: Revision information
sv: Information om versionshantering

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Revert to earlier revision
sv: Återgå till tidigare version

en: Delete earlier revision
sv: Radera tidigare version

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Revision log message
sv: Loggmeddelande för versionshantering

en: Briefly describe the changes you have made.
sv: Beskriv kortfattat de ändringar du har gjort.

en: Revision timestamp
sv: Tidsstämpel för versionen

en: The time that the current revision was created.
sv: Tidpunkten då den aktuella versionen skapades.

en: The user ID of the author of the current revision.
sv: Användar-ID till författaren av den aktuella versionen.

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Revert to earlier revision of a translation
sv: Återgå till tidigare version av en översättning
