Transaction (8.x-1.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (31 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: List
hr: Popis

en: Description
hr: Opis

en: Edit
hr: Uredi

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Types
hr: Vrste

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: n/a
hr: nije dostupno

en: Continue
hr: Nastavi

en: Options
hr: Opcije

en: All
hr: Svi

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: Authored by
hr: Autor

en: Details
hr: Detalji

en: Amount
hr: Iznos

en: Other
hr: Ostalo

en: Operation
hr: Operacija

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: Replacement patterns
hr: Zamjenski obrasci

en: Execute
hr: Izvrši

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hr: Nevaljan stroju čitljiv naziv. Unesite naziv drugačiji od %invalid.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
hr: Stroju-čitljiv naziv se već koristi. Mora biti jedinstven.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hr: Jedinstven, stroju čitljiv naziv koji sadrži slova, brojeve i donje crtice.
