Transaction (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Transactions
nl: Transacties

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Types
nl: Soorten

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Options
nl: Opties

en: All
nl: Alle

en: Log message
nl: Logbericht

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Amount
nl: Bedrag

en: Other
nl: Andere

en: Operation
nl: Bewerking

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Undefined
nl: Onbepaald

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Generic
nl: Generiek

en: Balance
nl: Balans

en: Execute
nl: Uitvoeren

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Transaction type
nl: Transactie type

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Bundles
nl: Bundels

en: Created by
nl: Aangemaakt door

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
nl: Ongeldige systeemnaam. Voer een andere naam in dan %invalid.

en: Bundle ID
nl: Bundel-ID

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
nl: De systeemnaam is al in gebruik. Deze moet uniek zijn.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
nl: Een unieke systeemnaam die bestaat uit letters, cijfers en onderstrepingstekens.

en: Target entity type
nl: Doelentiteitstype

en: Option value
nl: Optiewaarde

en: The user ID of the author.
nl: Gebruikers-ID van de auteur.

en: - Create -
nl: - Aanmaken -

en: Target entity type ID
nl: Doelentiteitstype-ID
