Transaction (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (47 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Transactions
pl: Transakcje

en: List
pl: Lista

en: Description
pl: Opis

en: Edit
pl: Edytuj

en: - None -
pl: - Brak -

en: Types
pl: Typy

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: View
pl: Widok

en: n/a
pl: n.d.

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Options
pl: Opcje

en: All
pl: Wszystko

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: Authored by
pl: Autor

en: Details
pl: Szczegóły

en: Amount
pl: Ilość

en: Other
pl: Inne

en: Operation
pl: Czynność

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

en: Replacement patterns
pl: Wzorce podstawiania

en: Transaction
pl: Transakcja

en: Balance
pl: Bilans

en: Detail
pl: Szczegół

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Transaction type
pl: Typ transakcji

en: Properties
pl: Właściwości

en: Bundles
pl: Zestawy

en: Created by
pl: Utworzone przez

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Delete transaction
pl: Usuń transakcję

en: transactions
pl: transakcje

en: transaction
pl: transakcja

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
pl: Niepoprawna nazwa wewnętrzna. Wprowadź nazwę inną niż %invalid.

en: Bundle ID
pl: ID zestawu

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
pl: Podana nazwa wewnętrzna jest już w użyciu. Musi być ona unikalna.

en: Result message
pl: Wiadomość wynikowa

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
pl: Unikalna nazwa systemowa zawierająca litery, cyfry i znaki podkreślenia.

en: Target entity type
pl: Typ encji docelowej

en: The user ID of the author.
pl: ID użytkownika autora.

en: - Create -
pl: - Utwórz -
