Transaction (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Transactions
sv: Transaktioner

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Edit
sv: Redigera

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Types
sv: Typer

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Options
sv: Alternativ

en: All
sv: Alla

en: Log message
sv: Loggmeddelande

en: Authored by
sv: Författad av

en: Details
sv: Detaljer

en: Amount
sv: Belopp

en: Other
sv: Övriga

en: Operation
sv: Funktion

en: Authored on
sv: Författad

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Undefined
sv: Ej definierad

en: Replacement patterns
sv: Ersättningsmönster

en: Balance
sv: Saldo

en: Execute
sv: Verkställ

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Properties
sv: Egenskaper

en: Bundles
sv: Paket

en: Created by
sv: Skapad av

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
sv: Det maskinläsbara namnet är ogiltigt. Ange ett annat namn än %invalid.

en: Bundle ID
sv: Paket ID

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
sv: Det maskinläsbara namnet används redan. Det måste vara unikt.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
sv: Ett unikt maskinläsbart namn som innehåller bokstäver, siffror och understreck.

en: Target entity type
sv: Mål för objektstyp
