Transaction (8.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: n/a
th: ไม่มีข้อมูล

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Options
th: ตัวเลือก

en: All
th: ทั้งหมด

en: Log message
th: บันทึกข้อความ

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Details
th: รายละเอียด

en: Other
th: อื่นๆ

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Undefined
th: ไม่ระบุ

en: Detail
th: รายละเอียด

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Created by
th: ผู้สอบ

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
th: ชื่อสำหรับอ้างอิงนี้ถูกใช้แล้ว ชื่อนี้ต้องไม่ซ้ำ
