Transaction (8.x-1.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Transactions
mr: व्यवहार

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Types
mr: प्रकार

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Options
mr: विकल्प

en: All
mr: सर्व

en: Log message
mr: आवागमन सुचना

en: Authored by
mr: लेखक

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Undefined
mr: अव्याख्यात
