Transaction (8.x-1.0-alpha4) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: All
bn: সমস্ত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
