Transaction (8.x-1.0-alpha4) - en to os translation catalogue (10 entries)

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: List
os: Номхыгъд

en: Description
os: Афыст

en: Edit
os: Раст кæнын

en: - None -
os: - Æвдыст нæу -

en: Types
os: Типтæ

en: Name
os: Ном

en: Label
os: Нысан

en: View
os: Фенд
