Transaction (8.x-1.0-beta1) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Types
ar: الأنواع

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Continue
ar: متابعة

en: Options
ar: الخيارات

en: All
ar: الكل

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Details
ar: التفاصيل

en: Amount
ar: المبلغ

en: Operation
ar: عملية

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Undefined
ar: غير معرف

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Workflow
ar: سيرة العمل

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ar: الاسم البرمجي غير صحيح. يرجى إدخال اسم مختلف عن %invalid.

en: Bundle ID
ar: معرف الحزمة

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
ar: الاسم المقروء من طرف الجهاز مستخدم مسبقا. يجب أن يكون فريدا.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ar: اسم فريد مقروء آليا يحتوي على أحرف وأرقام وشرطات سفلية.

en: Target entity type
ar: نوع الكيان المستهدف
