Transaction (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (34 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Types
oc: Tipes

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: n/a
oc: n/d

en: Continue
oc: Contunhar

en: Options
oc: Opcions

en: All
oc: Tot

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Details
oc: Detalhs

en: Amount
oc: Montant

en: Operation
oc: Operacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Undefined
oc: Indefinit

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Transaction
oc: Transaccion

en: Execute
oc: Executar

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Properties
oc: Proprietats

en: Bundles
oc: Paquets

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.

en: Force saving immediately
oc: Forcer l'enregistrement immédiat

en: Usually saving is postponed till the end of the evaluation, so that multiple saves can be fold into one. If this set, saving is forced to happen immediately.
oc: En principe la salvament es différée fins a la fin de l'avaloracion, ainsi plusieurs salvaments pòdon èsser efectuadas en una sola fois. Se aquò es parametrat, la salvament serà forcée et se déclenchera immediatament.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
oc: Lo nom legible-per-la-maquina ja es essent utilizat. Deu èsser unic.
