Transaction (8.x-1.0-rc1) - en to cs translation catalogue (38 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Transactions
cs: Transakce

en: List
cs: Seznam

en: Description
cs: Popis

en: Edit
cs: Upravit

en: - None -
cs: - Nic -

en: Types
cs: Typy

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: n/a
cs: není

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Options
cs: Možnosti

en: All
cs: Vše

en: Log message
cs: Zpráva do logu

en: Authored by
cs: Autor

en: Details
cs: Detaily

en: Amount
cs: Částka

en: Operation
cs: Operace

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Undefined
cs: Nedefinováno

en: Replacement patterns
cs: Nahrazovací vzory

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Balance
cs: Saldo

en: Execute
cs: Vykonat

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Transaction type
cs: Typ transakce

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
cs: Chybný strojově čitelný název. Zadejte název jiný než je %invalid.

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
cs: Strojově čitelný název musí být jedinečný. Tento se již používá.

en: Result message
cs: Zpráva o výsledku

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
cs: Unikátní, strojově čitelné jméno, obsahující písmena, čísla a podtržítka.

en: Target entity type
cs: Typ cílové entity

en: - Create -
cs: - Vytvořit -
