Transaction (8.x-1.0-rc1) - en to fil translation catalogue (11 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: List
fil: Listahan

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Edit
fil: Wastuhin

en: - None -
fil: - Wala -

en: Name
fil: Pangalan

en: View
fil: Tingnan

en: n/a
fil: hindi naaangkop

en: All
fil: Lahat

en: Operation
fil: Pagpapatakbo
