Transaction (8.x-1.0-rc1) - en to he translation catalogue (33 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Transactions
he: פעולות

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Edit
he: עריכה

en: - None -
he: - ללא -

en: Types
he: סוגים

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: View
he: צפיה

en: n/a
he: -ללא-

en: Continue
he: להמשיך

en: Options
he: אפשרויות

en: All
he: הכל

en: Log message
he: הודעה ליומן הפעילות

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Details
he: פרטים

en: Amount
he: כמות

en: Operation
he: פעולה

en: Authored on
he: בתאריך

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: Undefined
he: לא מוגדר

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Transaction
he: עסקה

en: Execute
he: ביצוע

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Properties
he: מאפיינים

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: transactions
he: עסקאות

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
he: שם מכונה ייחודי קריא במכונה המכיל רק תווים של אותיות, ספרות ומקף תחתון.

en: Target entity type
he: סוג יישות המטרה
