Transaction Workflow (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Type
de: Typ

en: Save
de: Speichern

en: Log message
de: Protokollnachricht

en: State
de: Status

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Form mode
de: Formulardarstellung

en: Transitions
de: Übergänge

en: Submit button label
de: Beschriftung des „Senden“-Buttons

en: State label
de: Statusbeschriftung
