Transaction Workflow (8.x-1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Save
oc: Enregistrar

en: Log message
oc: Messatge de jornal

en: State
oc: Estat

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs
