Transaction Workflow (8.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Type
pl: Typ

en: Save
pl: Zapisz

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: State
pl: Stan

en: Workflow
pl: Przepływ pracy

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: Transitions
pl: Przejścia

en: State label
pl: Etykieta stanu
