Transaction Workflow (8.x-1.0-beta1) - en to th translation catalogue (6 entries)

en: Type
th: ประเภท

en: Save
th: บันทึก

en: Log message
th: บันทึกข้อความ

en: State
th: รัฐ

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Form mode
th: แบบฟอร์ม
