Transaction Workflow (8.x-1.0-beta1) - en to vi translation catalogue (6 entries)

en: Type
vi: Kiểu

en: Save
vi: Lưu

en: Log message
vi: Thông điệp bản ghi

en: State
vi: Bang

en: Workflow
vi: Luồng công việc

en: Transaction workflow
vi: Tình trạng giao dịch
