Transbank (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Test
pt: Testar

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: N/A
pt: N/D

en: service
pt: serviço

en: Production
pt: Produção

en: Environment
pt: Ambiente

en: Services
pt: Serviços

en: Service
pt: Serviço

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Response code
pt: Código da resposta

en: Card type
pt: Tipo de cartão

en: Card number
pt: Número do cartão

en: Api key
pt: Chave da API

en: The credit card type.
pt: O tipo de cartão de crédito

en: The last few digits of the credit card number
pt: Os últimos dígitos do número de cartão de crédito.
