Transform API (1.0.0-beta2) - en to cy translation catalogue (37 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: List
cy: Rhestr

en: Remove
cy: Symud

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Link
cy: Dolen

en: Parent
cy: Rhiant

en: Category
cy: Categori

en: Field
cy: Maes

en: Default
cy: Diofyn

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Menu
cy: Dewislen

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: Block
cy: Bloc

en: Visibility
cy: Gwelededd

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Plain text
cy: Testun plaen

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: Configure block
cy: Ffurfweddu'r bloc

en: Block description
cy: Disgrifiad bloc

en: Blocks
cy: Blociau

en: Save blocks
cy: Cadw blociau

en: The block settings have been updated.
cy: Mae gosodiadau y bloc wedi ei ddiweddaru.

en: Save block
cy: Cadw bloc

en: The block configuration has been saved.
cy: Mae ffurfweddiad y bloc wedi ei gadw.

en: Menus
cy: Dewislenni

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: (No subject)
cy: (Dim testun)

en: No blocks in this region
cy: Dim blociau yn y rhanbarth yma.

en: Format settings:
cy: Gosodiadau fformat:
