Transform API (1.0.0-rc10) - en to am translation catalogue (34 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Pages
am: ገፆች

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: List
am: ዝርዝር

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Parent
am: ወላጅ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Default
am: ነባሪ

en: Region
am: ክልል

en: ID
am: አይዲ

en: Configure
am: ውቀር

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Block
am: ጥምር

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Configure block
am: የጥምረት ውቀርት

en: Language switcher
am: ቋንቋ መለዋወጫ

en: Block description
am: የጥምር ማብራሪያ

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Save blocks
am: ጥምሮችን አስቀምጥ

en: Menus
am: ምናሌዎች

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: No blocks in this region
am: በዚህ ክልል ውስጥ ምንም ጥምር የለም

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት
