Transform API (1.0.0-rc10) - en to bn translation catalogue (27 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: List
bn: তালিকা

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Menu
bn: মেনু

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Block
bn: ব্লক

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: System
bn: সিস্টেম

en: Unlimited
bn: অসীম

en: Configure block
bn: ব্লক কনফিগার করুন

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Web services
bn: ওয়েব সার্ভিসসমূহ

en: Language switcher (@type)
bn: ভাষা পরিবর্তন (@type)
