Transform API (2.1.1) - en to ug translation catalogue (40 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Pages
ug: بەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: List
ug: تىزىملىك

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: File
ug: ھۆججەت

en: - None -
ug: يوق

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Visibility
ug: كۆرسىتىش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Mode
ug: مودېل

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: System
ug: سېستىما

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: Configure block
ug: تارماق رايوننى تەڭشەش

en: Blocks
ug: تارماق رايون

en: The block configuration has been saved.
ug: تارماق رايوندىكى تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: Language code
ug: تىل كودى

en: Web services
ug: تور مۇلازىمەتلىرى

en: Error message
ug: خاتالىق

en: Warning message
ug: ئەسكەرتىش

en: Decimal point
ug: كەسىر چىكىتى

en: Language name
ug: تىل نامى

en: Language switcher (@type)
ug: (تىل ئالماشتۇرۇش (@type

en: Current page
ug: ھازىرقى بەت

en: Nothing
ug: ھىچنىمە
