Transform API (2.1.2) - en to eo translation catalogue (54 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: List
eo: Listo

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: The title of the block as shown to the user.
eo: La titolo de la bloko, kiel montrata al la uzanto.

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: Link
eo: Ligilo

en: Parent
eo: Patro

en: Category
eo: Kategorio

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Views
eo: Vidoj

en: View
eo: Vidu

en: Region
eo: Regiono

en: Menu
eo: Menuo

en: ID
eo: Identigilo

en: Configure
eo: Agordu

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Block
eo: Bloko

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Roles
eo: Roloj

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Mode
eo: Reĝimo

en: System
eo: Sistemo

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Show
eo: Montru

en: Configure block
eo: Agordu blokon

en: Language switcher
eo: Lingva ŝaltilo

en: Block description
eo: Priskribo de la bloko.

en: Blocks
eo: Blokoj

en: Save blocks
eo: Konservu blokojn

en: The block settings have been updated.
eo: Blokaj agordoj ĝisdatiĝis.

en: Save block
eo: Konservu blokon

en: The block configuration has been saved.
eo: Blokagordoj konserviĝis.

en: Menus
eo: Menuoj

en: Decimal marker
eo: Dekuma markilo

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: (No subject)
eo: (Neniu temo)

en: Language name
eo: Lingva nomo

en: No blocks in this region
eo: Neniuj blokoj en ĉi tiu regiono

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: Thousand marker
eo: Mil markilo

en: Display in native language
eo: Vidigu en denaska lingvo
