Translate Side by Side (8.x-1.7-beta1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Nodes
it: Nodi

en: Load
it: Carica

en: Multilingual
it: Multilingue

en: Blocks
it: Blocchi

en: Menus
it: Menù

en: Source language
it: Lingua di origine
