Translation Extractor (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Language
fr: Langue

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: File extensions
fr: Extensions de fichier

en: Multilingual
fr: Multilingue

en: Scan results
fr: Résultats d'analyse

en: Remove row
fr: Retirer la ligne

en: Search patterns
fr: Motifs de recherche

en: The file extensions to include in the scan. One per line including the leading dot.
fr: Les extensions de fichier à inclure dans l'analyse. Un par ligne, y compris le point du début.

en: PCRE pattern
fr: Motif PCRE

en: Match number
fr: Numéro de correspondance

en: Module to scan
fr: Module à scanner

en: Start scan
fr: Lancer l'analyse

en: Click @here to review/change the settings.
fr: Cliquer sur @here pour vérifier/modifier les paramètres.

en: Save as %pofilename
fr: Enregistrer en tant que %pofilename

en: Select the language to generate the PO file for.
fr: Sélectionner la langue pour laquelle générer le fichier PO.
