Translation Views (2.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Add
id: Tambah

en: Page
id: Halaman

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Changed
id: Berubah

en: Multilingual
id: Multi bahasa

en: Apply
id: Terapkan

en: Not translated
id: Belum diterjemahkan

en: Translated
id: Sudah diterjemahkan

en: Translation status
id: Status terjemahan

en: Offset
id: Letak

en: Column
id: Kolom

en: Formatter
id: Pengformat

en: Source language
id: Sumber bahasa

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Machine Name
id: Nama Mesin

en: Asc
id: Urutan turun

en: Translation outdated
id: Terjemahan sudah usang

en: Translation changed time
id: Waktu perubahan terjemahan
