Translation Views (2.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Add
nl: Toevoegen

en: Page
nl: Pagina

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Multilingual
nl: Meertalig

en: Apply
nl: Toepassen

en: Not translated
nl: Niet vertaald

en: Translated
nl: Vertaald

en: Translation status
nl: Vertalingsstatus

en: Column
nl: Kolom

en: Formatter
nl: Opmaakhulpmiddel

en: Source language
nl: Brontaal

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Outdated
nl: Gedateerd

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Translation count
nl: Aantal vertalingen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Moderation State
nl: Moderatiestatus

en: Target language
nl: Doeltaal

en: Translation outdated
nl: Vertaling is achterhaald

en: Translation changed time
nl: Tijdstip waarop vertaling is veranderd

en: The target language.
nl: De doeltaal.

en: @entity_label translation
nl: @entity_label vertaling

en: Create customized lists and queries of translations from your database.
nl: Maak aangepaste lijsten en query's van vertalingen uit de database.

en: A boolean indicating whether the node is translated into target language.
nl: Een binaire waarde die aangeeft of de node in de doeltaal vertaald is.

en: Translation counter
nl: Vertalingenteller

en: The time that the node was last edited in target language.
nl: Het tijdstip waarop de node het laatst in de doeltaal bewerkt is.

en: A boolean indicating whether the target language translation is outdated
nl: Een binaire waarde die aangeeft of de vertaling in de doeltaal verouderd is
